کالادیوم ارتباط اندازی الکترونیکی سازمان بنادر

کالادیوم: ارتباط اندازی الکترونیکی سازمان بنادر کشتی رانی سامانه کسب و کار

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی دورهمی احمدی‌نژاد در میدان ۷۲

بعید بود احمدی نژاد بی برنامه از کنار نیمه شعبان بگذرد. قرار بود سه شنبه عصر در منزل ای نزدیک میدان ۷۲ نارمک، در محله خودش، مراسم مراسم خوش حالی نیمه شعبان را ب

دورهمی احمدی‌نژاد در میدان ۷۲

دورهمی احمدی نژاد در میدان ۷۲

عبارات مهم : برگزاری

بعید بود احمدی نژاد بی برنامه از کنار نیمه شعبان بگذرد. قرار بود سه شنبه عصر در منزل ای نزدیک میدان ۷۲ نارمک، در محله خودش، مراسم مراسم خوش حالی نیمه شعبان را برگزار کنند و فرداي آن- چهارشنبه- به اصفهان برود و آنجا هم در جشنی به مناسبت میلاد امام وقت حضور یابد و صحبت کند.

دورهمی احمدی‌نژاد در میدان ۷۲

برنامه اول برگزار شد ولی سه شنبه شب بود که دفتر احمدی نژاد در اطلاعیه ای نوشت «با عذرخواهی از مردم عزیز اصفهان از تمامی عزیزانی که جهت برپایی مراسم سخنرانی، مجبور تلاش و زحمت شده است اند و همچنین از مقامات محلی و مسئولین امنیتی و انتظامی، صمیمانه سپاسگزاریم و امیدواریم که در وقت مناسب، امکان برنامه ریزی سفر جهت عرض احترام و ادب به مردم بزرگوار اصفهان، فراهم شود». این اطلاعیه علت لغوشدن برنامه را اوضاع حمید بقایی اعلام کرد و در انتها نوشت: «از عموم مردم عزیز استدعا دارد جهت سلامتی جناب آقای بقایی و آزادی همه بی گناهان دربند دست به دعا بردارند».

شایعه لغو عضویت احمدی نژاد از تشخیص مصلحت

دوشنبه شب بود که «فرمان فیلتر» خبر رسان تلگرام افکار عمومی را متوجه خود کرده بود. بحث ها و نظرها در این باره هنوز ادامه داشت که خبر استعفای وزیر ارتباطات نیز به آن اضافه شد. در چنین وضعیتی احمدی نژاد موفق شد به صدر اخبار راه یابد. صبح سه شنبه کانال های نزدیک به اصولگرایان همچون «آخرین خبر» و «خبرفوری» خبر بازداشت احمدی نژاد را روی خروجی هایشان قرار دادند. گمانه زنی راجع به این خبر ادامه داشت که «تابناک»، خبرگزاری نزدیک به محسن رضایی، خبر از تعلیق عضویت احمدی نژاد در مجمع تشخیص مصلحت نظام داد.

بعید بود احمدی نژاد بی برنامه از کنار نیمه شعبان بگذرد. قرار بود سه شنبه عصر در منزل ای نزدیک میدان ۷۲ نارمک، در محله خودش، مراسم مراسم خوش حالی نیمه شعبان را ب

بعد از این خبرسازی ها بود که احمد توکلی، عضو تشخیص مصلحت، راجع به این خبرها اظهار بی اطلاعی کرد. از سوی دیگر مصباحی مقدم، دیگر عضو مجمع، تعلیق عضویت احمدی نژاد را تکذیب کرد. در نهایت روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام کرد: «حکم آقای احمدی نژاد از سوی مقام معظم رهبری جهت وی ابلاغ شده است است و هرگونه تصمیم گیری در رابطه با تعلیق عضویت وی در مجمع باید از طرف دفتر ایشان اعلام شود».

مراسم نیمه شعبان در کنار احمدی نژاد

هیچ یک از این شایعات نتوانست مانع از برگزاری مراسم خوش حالی و صحبت احمدی نژاد شود. این مراسم در پارکینگ منزل ای در ضلع شمال شرقی میدان ۷۲ نارمک برگزار شد. منزل احمدی نژاد در بن بست هدایت واقع شده است هست، ضلع شرقی میدان. از پارکینگی که مولودی و صحبت احمدی نژاد در آن برگزار شد تا منزل او کمتر از صد قدم فاصله هست. در بعضی از میدان های شرق پایتخت کشور عزیزمان ایران بنرهایی جهت اطلاع رسانی این برنامه به چشم می خورد.

دورهمی احمدی‌نژاد در میدان ۷۲

پلیس دو خیابان منتهی به میدان ۷۲ را بسته بود و با فاصله مراقب برنامه بود. با توجه به محل مراسم، پلیس زیاد در غرب میدان ایستاده بود، جایی که مردم کمتر حضور داشتند. در میانه میدان و سمت شمالی آن سالمندان زیادی به چشم می خوردند که زیاد از اهالی همان منطقه بودند. متولیان مراسم، ورود و خروج افراد را به منزل کنترل می کردند. با توجه به فضای مراسم، زن ها نمی توانستند وارد پارکینگ شود. عده ای جوان، مردانی را که قصد ورود به پارکينگ داشتند، می گشتند. داخل موکت شده است بود و مداحی، مشغول مولودی خوانی بود و مردم هم در حال فیلم گرفتن و گاهی هم دست زدن.

بهمن شریف زاده، روحانی نزدیک به مشایی و علی اکبر جوانفكر از دولتمردان دوره سکان داری احمدی نژاد بر مقام ریاست جمهوری، از همراهان او در این مراسم بودند. حدود ساعت هفت شب بود که رئيس دولت نهم و دهم آماده صحبت شد. محور مهم حرف های احمدی نژاد راجع به امام وقت بود. او از موجی در دنیا سخن گفت که دیگر قابل بی اعتنايي نیست. موجی که به «پاس ایستادگی ملت ایران» به وجود آمده است.

بعید بود احمدی نژاد بی برنامه از کنار نیمه شعبان بگذرد. قرار بود سه شنبه عصر در منزل ای نزدیک میدان ۷۲ نارمک، در محله خودش، مراسم مراسم خوش حالی نیمه شعبان را ب

محمود احمدی نژاد به شنوندگان گفت: «اگر بخواهم خاطرات خودم را راجع به این موج بگویم باید چهار ساعت صحبت کنم». او در ادامه از مواجهه خود با افراد متفاوتی در سراسر دنیا گفت که منتظر ظهور هستند؛ از هر دین و ملتی. هرچند او می گفت «اسم» را نمی دانستند ولی هنگامی که شرح می دادند که منتظر چه هستند، نشانی امام وقت را می دادند. مرد عصبی این روزهای سیاست، هرچند به تندی مواضع قبلی خود اظهارنظری نکرد ولی به حرف های پیشین خود ارجاع داد و به شنوندگانش اطمینان داد که «اتفاق بزرگی در پیش است».

او موضع گیری های تندی را که در دنیای امروز می شود، نشانه ای «از خالی شدن زیر پای» صاحبان قدرت و ثروت دانست، «هرچند خودشان ندانند». محمود احمدی نژاد از جهانی گفت که همه راه ها را امتحان کرده و دیگر خسته شده است هست. جهانی که به تعبیر او راست، چپ، میانه، اوج و… را آزموده و به نتیجه نرسیده هست. ساعت هشت نشده بود که احمدی نژاد صحبت های خود را به آخر برد و راهی منزل شد.

دورهمی احمدی‌نژاد در میدان ۷۲

حاشیه ها

رئیس دولت نهم و دهم در میان شعارهای هواداران خود، در حالی که محافظان او را دوره کرده بودند، مسیر منزل را در پیش گرفت. مسئله خاصی به وجود نیامد، پلیس نظارت کرد و متولیان مراسم هم موفق شدند آرامش مراسم را حفظ کنند. مراسم در حالی برگزار شد که بعضی میدان های دوردست هم نیروهای انتظامی در ون ها و مینی بوس ها در حال آماده باش بودند، هرچند خبری از گارد ضدشورش نبود.

حلقه دور احمدی نژاد، با شعارهایی او را در مسیر کوتاهش، بدرقه می کردند. بعضی شعارها، متولیان را به تصویر العمل وامی داشت. آنها از مردم می درخواست کردند شعارهای سیاسی ندهند. این رویه را کانال «دولت بهار» هم ادامه داد و در روزهای بعد مدعی شد: به تازگی عده ای با واردشدن در مراسم های احمدی نژاد و سردادن شعارهایی، فیلم گرفتن و بعد پخش کردن تلاش می کنند احمدی نژاد را تخریب کنند؛ هرچند راجع به عنوان این شعارهای «سازمان یافته» توضیح بیشتری نداد. توصیه دیگری که جلب توجه می کرد، پول ریختن بر سر احمدی نژاد بود! هرچند معلوم نشد چه کسی و چرا؛ ولی در مسیر کوتاهی که احمدی نژاد به سمت منزل طی کرد، چند باری بر سر احمدی نژاد اسکناس ریختند. البته دقیقا مشخص نشد که این اسکناس ها چندی بودند و آیا اصلا پول واقعی بودند یا خیر.

کمی دورتر از بن بست «هدایت»، عده ای دور جوانفکر حلقه زده بودند. سؤالات زیاد راجع به اوضاع بقایی و مشایی بود؛ ولی عده ای هم پرسشها و شبهات خود را با جوانفکر در میان گذاشتند. این دولت مرد بهاری، راجع به اوضاع بقایی و مشایی گفت: «آخرین خبر من از آقای بقایی جهت دیروز عصر [یکشنبه] است… آنزیم های ایشان به شدت پایین هست، اصلا دیگر جهت ایشان آنزیمی باقی نمانده هست. تا حالا چند مرتبه هم جان داشته از بدن او در می رفته که بلند شده است و به خودش تکانی داده… یعنی اوضاع بسیار خطرناکی هست. احتمال به کمارفتن او بسیار زیاد هست. دعا کنید». او راجع به مشایی هم توضیحاتی داد: «آقای مشایی تا به حال هفته ای یک بار با خانواده تماس می گرفتند. دیروز که تماس گرفتند، به خانواده اش اعلام کرده که دیگر معلوم نیست بتوانم تماس بگیرم».

دراین بین بود که یکی از شنوندگان گفت: «اگر یک دزد ناموس مردم در این اوضاع بود، صدای انگلیس و آمریکا تا به حال در آمده بود!». شخص دیگری از جوانفکر، جرم بقایی را پرسید و او در جواب گفت «این سؤال من هم هست». از دورتر کسی با صدای بلند و از موضع حق بانگ زد: «چیزی که مسلم هست، این است که بقایی تنها کسی است که در این مملکت می گوید دادگاه علنی». جوانفکر هم ادامه همان جمله را گرفت و افزود: «برای مصدق هم دادگاه علنی برگزار کردند. خبرنگاران داخلی و خارجی هم در آن شرکت کردند و پوشش دادند. بابی ساندز را یادتان است دیگر، از داخل زندان تصویر هایش خارج می شد؛ ولی از بقایی یک تصویر هم بیرون نمی آید. نمی گذارند تاریخ درست ثبت شود». یکی از افراد حلقه وسط حرف ها پرید و اضافه کرد: «دادگاه گلسرخی هم علنی بود».

جوانفکر عزم رفتن کرده بود که جوانی خودش را به او رساند تا سؤال خود را از یکی از نزدیکان احمدی نژاد بپرسد. پرسش این جوان، یکی از سؤالات مکرری است که احمدی نژاد و یارانش با آن مواجه می شوند؛ «احمدی نژاد آیا در دوره ریاست جمهوری خود از قوه قضائیه دفاع می کرد. من خودم فیلم هایش را دیده ام. در برابر زن کریستین امانپور می گفت قوه قضائيه ما هیچ اشکالی ندارد. الان باید بگوید اشتباه کرده ام». جوانفكر پاسخ داد: «آقای احمدی نژاد همین چند وقت پیش گفته که من آن وقت به مقام معظم رهبری گفتم که تنها چیزی را که دروغ می گویم…» کسی در حرف او می پرد و می گوید «این را علنی بگوید»، جوانفكر ادامه می دهد: «گفته! فیلم آن هم درآمده. به دست شما هم می رسد.

بحث این است که این را آن موقع گفته، در دوره اول که آقای هاشمی شاهرودی [رئيس] بوده هست. بارها هم [احمدی نژاد] به آقای هاشمی شاهرودی می گفت که [مثلا] این را اعدام نکن، بگذار چند روز دیگر. گوش می کردند و به تعویق می انداختند و بعد هم اقدامی می شد و [متهم را] نجات می دادند.

الان کسی گوش نمی کند. بنابراین [مشکل] آن موقع را که نباید به الان بچسبانی!». پرسش کننده که به نظر می رسد با احمدی نژاد همدل هست، موضع خود را براق می کند: «می دانید آیا این را می پرسم؛ چون مردم الان می پرسند آیا آن موقع کاری نکرد؟ الان باید بگوید که اشتباه کرده است». جوانفکر پاسخ می دهد: «گفته من اشتباه کردم، این را گفته، به آقا هم گفته». بقیه افرادی که دور هم جمع شده است اند هم، نظر می دهند. یکی می گوید «احمدی نژاد آن موقع لیست ۲۰۰ نفره داد به قوه قضائیه». دیگری می گوید «۱۰ روز قبل از خروج خاوری از کشور احمدی نژاد گفت، کسی گوش ندارد».

احمدی نژاد با عضویت در انتخابات ریاست جمهوری دور دوازدهم وارد دوره تازه ای از زندگی سیاسی خود شد. او از شرکت در انتخابات نهی شده است بود؛ ولی در نهایت تصمیم گرفت که همراه حمید بقایی در این کارزار نام نویسی کند. از آن روزها ماه ها گذشته است و تعدادی از اطرافیان احمدی نژاد هم به زندان افتاده اند. هرچند آینده رئيس جمهوری دولت های نهم و دهم هنوز هم در هاله ای از ابهام هست؛ ولی مراسم خوش حالی سه شنبه میدان ۷۲ نارمک نشان داد اجازه فعالیت دادن به سیاسیون شناسنامه دار؛ حتی با تند ترین مواضع هم کار مشکل نیست.

شزق

واژه های کلیدی: برگزاری | مراسم ها | احمدی نژاد | حمید بقایی | احمدی نژاد | برگزاری مراسم | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs