کالادیوم ارتباط اندازی الکترونیکی سازمان بنادر

کالادیوم: ارتباط اندازی الکترونیکی سازمان بنادر کشتی رانی سامانه کسب و کار

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی مذاکره مجدد راجع به توافق هسته‌ای یک توهم است / فیلیپ گوردون

دستیار خاص رئیس‌جمهور پیشین آمریکا با اشاره به بعضی گزارشات مبنی بر تلاش دونالد ترامپ جهت یافتن راهی جهت مذاکره مجدد توافق هسته‌ای تاکید کرد: مذاکره دوباره بر س

مذاکره مجدد راجع به توافق هسته‌ای یک توهم است / فیلیپ گوردون

فیلیپ گوردون: مذاکره مجدد راجع به توافق هسته ای یک توهم است

عبارات مهم : ایران

دستیار خاص مدیر جمهور پیشین آمریکا با اشاره به بعضی گزارشات مبنی بر تلاش دونالد ترامپ جهت یافتن راهی جهت مذاکره مجدد توافق هسته ای تاکید کرد: مذاکره دوباره بر سر توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران یک توهم محض هست.

به گزارش ایسنا، فیلیپ گوردون دستیار خاص مدیر جمهور پیشین آمریکا در سالهای 2013 تا 2015 در یادداشت خود در روزنامه واشنگتن پست نوشت: دونالد ترامپ مدیر جمهور آمریکا علیرغم اینکه در جریان مسابقه انتخاباتی اش گفت که اولویت مهم اش نابود کردن توافق کشور عزیزمان ایران و گروه 1+5 است تاکنون از انجام این کار پرهیز کرده هست. در حقیقت ترامپ در طول حدود 8 ماه ریاست جمهوری خود تاکنون دو بار در گزارش به کنگره قبول کرده که کشور عزیزمان ایران به توافق عمل می کند و به برطرف تحریم های اقتصادی کشور عزیزمان ایران نیز ادامه داده است.

مذاکره مجدد راجع به توافق هسته‌ای یک توهم است / فیلیپ گوردون

در 14 سپتامبر ضرب الاجل بعدی جهت تمدید دوباره برطرف تحریم های کشور عزیزمان ایران فرا می رسد و انتظار می رود که مدیر جمهور چنین اقدامی را انجام دهد. چراکه ممکن است آمریکا جهت نابود کردن توافق هسته ای که شورای امنیت شرکت ملل، اتحادیه اروپا، آژانس بین المللی انرژی اتمی و تقریبا تمامی کشورهای دنیا معتقدند که موثر هست، مورد سرزنش قرار گیرد.

هرچند گفته می شود که به طور همزمان ترامپ و بعضی مقامات ارشدش طرحی تازه را آماده کرده اند که توافق را نابود نمی کند ولی خواهان مذاکره مجدد جهت توافقی بهتر هست. آنطور که بلومبرگ گزارش داده هست، مقامات دولت بر این باورند که این کار از طریق ارجاع مسئله به کنگره جهت تصمیم گیری و استفاده از ترساندن بازگرداندن تحریم های کشور عزیزمان ایران به عنوان ابزاری جهت تحت فشار قرار دادن این کشور به دست آید تا پایتخت کشور عزیزمان ایران در نهایت با تغییرات اساسی در توافق موافقت کند.

دستیار خاص رئیس‌جمهور پیشین آمریکا با اشاره به بعضی گزارشات مبنی بر تلاش دونالد ترامپ جهت یافتن راهی جهت مذاکره مجدد توافق هسته‌ای تاکید کرد: مذاکره دوباره بر س

این اصلاحات مشمول بر عوض کردن در مدت وقت محدودیت های اعمال شده است بر ظرفیت غنی سازی اورانیوم ایران، محدودیت های زیاد بر توسعه موشک های بالستیک و دسترسی زیاد بازرسان بین المللی به سایت های نظامی کشور عزیزمان ایران خواهد بود.

ممکن است چنین نتیجه ای جالب به نظر برسد ولی این تصور که می تواند اینگونه حاصل شود، کاملا یک توهم هست. در واقع هیچ شانسی وجود ندارد که دیگر طرفهای برنامه جامع اقدام یکسان (برجام) حتی در صورت ترساندن تحریم های ثانویه آمریکا، موافقت کنند که جهت این تغییرات فشار بیاورند و واقعا هیچ شانسی وجود ندارد که کشور عزیزمان ایران حتی در صورتی که مذاکرات جدیدی شکل گیرد، این تغییرات را بپذیرد.

این مقام پیشین آمریکایی در ادامه با تکیه بر ادعای پیشین غرب و آمریکا علیه برنامه هسته ای کشورمان نوشت: در ازاء یک توافق تازه و بهتر ما به سرعت به جایی بازخواهیم گشت که کشور عزیزمان ایران در حال پیشرفت به سمت ظرفیت احتمالی تولید تسلیحات هسته ای بود و این آمریکا است که باید تصمیم بگیرد آن را بپذیرد یا با اقدام نظامی با آن مقابله کند. ولی این بار به معنای واقعی هیچ حمایت بین المللی وجود ندارد و ما در این میان با یک بحران هسته ای اضطراری در کره شمالی نیز مواجه هستیم.

مذاکره مجدد راجع به توافق هسته‌ای یک توهم است / فیلیپ گوردون

رویکرد احتمالی دولت که مورد حمایت کارشناس تحریم ها، مارک دوبوویتز عضو بنیاد دفاع از دموکراسی ها است و هفته گذشته از سوی نیکی هیلی نماینده آمریکا در شرکت ملل نیز مورد تایید قرار گرفت، این است که ترامپ در اواسط ماه اکتبر به کنگره گزارش کند که کشور عزیزمان ایران دیگر به توافق هسته ای پایبند نیست. وی می تواند عدم تایید پایبندی کشور عزیزمان ایران را تنها با استناد به موازد جزئی اتهام نقض توافق از سوی کشور عزیزمان ایران اعلام کند که با وجود گزارشات مکرر آژانس بین المللی انرژی اتمی مبنی بر تایید پایبندی کشور عزیزمان ایران زیاد یک دردسر هست. ترامپ همچنین می تواند به سادگی اعلام کند که توافق هسته ای به نفع امنیت ملی آمریکا نیست. در این صورت کنگره اجازه خواهد داشت تا تحریم ها را بازگرداند که همگان را مجبور به بازگشت به میز مذاکره می کند.

اما آنچه در صورت به وقوع پیوستن این سناریوی خوش رنگ و لعاب اتفاق خواهد افتاد، توضیح داده نشده هست. آمریکا به عنوان ناقض توافقی آشنا خواهد شد که موثر بوده است و ایرانی ها اجازه خواهند داشت که فعالیت های هسته ای ارزش را از سرگیرند. به علاوه ائتلاف بین المللی قدرتمندی که کشور عزیزمان ایران را پای میز مذاکره آورد، دیگر در کنار هم جمع نخواهد شد.

دستیار خاص رئیس‌جمهور پیشین آمریکا با اشاره به بعضی گزارشات مبنی بر تلاش دونالد ترامپ جهت یافتن راهی جهت مذاکره مجدد توافق هسته‌ای تاکید کرد: مذاکره دوباره بر س

واژه های کلیدی: ایران | توافق | مذاکره | آمریکا | ایرانی | تحریم ها | آمریکایی | دونالد ترامپ | ریاست جمهوری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs