کالادیوم ارتباط اندازی الکترونیکی سازمان بنادر

کالادیوم: ارتباط اندازی الکترونیکی سازمان بنادر کشتی رانی سامانه کسب و کار

گت بلاگز اخبار اجتماعی زلزله ۴.۵ ریشتری هم پایتخت را خراب می‌کند ، پایتخت کشور عزیزمان ایران رکورددار دنیا در فرونشست زمین

هر روز یک میلی متر از زمین در پایتخت کشور عزیزمان ایران نشست می کند یعنی در سال ۳۶ سانتی متر. این میزان نشست پایتخت کشور عزیزمان ایران را رکورد دار نشست زمین در

زلزله ۴.۵ ریشتری هم پایتخت را خراب می‌کند ، پایتخت کشور عزیزمان ایران رکورددار دنیا در فرونشست زمین

پایتخت کشور عزیزمان ایران رکورددار دنیا در فرونشست زمین/ زلزله ۴.۵ ریشتری هم پایتخت را خراب می کند

عبارات مهم : ایران

هر روز یک میلی متر از زمین در پایتخت کشور عزیزمان ایران نشست می کند یعنی در سال ۳۶ سانتی متر. این میزان نشست پایتخت کشور عزیزمان ایران را رکورد دار نشست زمین در دنیا کرده است.

تسنیم نوشت: فروچاله ها یکی از تهدیدهایی است که این روزها قدم به قدم به شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران نزدیک تر می شود و صدای پای آن از دشت های خشکیده ورامین به گوش می رسد. شاید تا به امروز شهروندان تهرانی این بحران را حس نکرده باشند ولی اگر رویه فعلی ادامه پیدا کند تهرانی ها هر روز باید شاهد فرو ریختن ساختمان و ایجاد چاله ها در خیابان های سطح شهر باشند.

زلزله ۴.۵ ریشتری هم پایتخت را خراب می‌کند ، پایتخت کشور عزیزمان ایران رکورددار دنیا در فرونشست زمین

در سال گذشته بحران فرونشست زمین به علت کم کردن شدید منابع آب زیرزمینی باعث شد کمیسیون کشاورزی، آب و صنایع غذایی دست به کار شود و زیاد به بررسی این عنوان بپردازد، نمایندگان بخش شخصی در کنار نمایندگانی از نهادهای دولتی و عمومی در این نشست به بررسی این بحران زیستی پرداختند.

جنوب پایتخت کشور عزیزمان ایران به طور جدی با مخاطرات نشست زمین مواجه است و بررسی ها و گزارش های مطالعاتی نشان می دهد که در میان مناطق 22 گانه تهران، در مناطق شمالی و به طور کلی در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران دو عامل جهت فرونشست وجود دارد که عامل اول فرسودگی تاسیسات شهری از جمله فرسودگی لوله های آب و نشت آب و در نتیجه نشست زمین ناشی از این عامل است و عامل دیگر حفاری های صورت گرفته است که در چند ماه گذشته با چندینه مورد از این فرونشست ها در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران مواجه بودیم.

هر روز یک میلی متر از زمین در پایتخت کشور عزیزمان ایران نشست می کند یعنی در سال ۳۶ سانتی متر. این میزان نشست پایتخت کشور عزیزمان ایران را رکورد دار نشست زمین در

رییس کمیسیون کشاورزی، آب و صنایع غذایی اتاق تهران، یکی از بااهمیت ترین دلایل ایجاد فرونشست زمین را برداشت اضافی از آب های زیرزمینی دانست و گفت: تبعات فرونشست زمین در دشت پایتخت کشور عزیزمان ایران منجر به زیاد کردن ریسک تخریب تاسیسات زیربنایی و فرونشست در شبکه های گاز در این منطقه شده است است.

برخی کارشناسان عنوان می کنند میزان فرونشست خاک در پایتخت کشور عزیزمان ایران به علت سستی لایه های زیرین زمین و پوکی خاک ناشی از برداشت آب های زیرزمینی، در حال حاضر حد مقاومت لرزه ای پایتخت کشور عزیزمان ایران را از 6 ریشتر به 4.5 ریشتر کم کردن داده و عملا شهر را آسیب پذیرتر کرده هست. ولی رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و رییس پژوهشکده ساختمان این مرکز معتقدند ارتباط معناداری بین تاثیر سست شدن خاک بر شدت زلزله پایتخت کشور عزیزمان ایران به اثبات نرسیده و ترساندن واقعی، قرار داشتن این کلان شهر روی گسل است.

مشکل فرونشست زمین در پایتخت کشور عزیزمان ایران یکی از مشکلاتی است که ممکن است به بحران بزرگی تبدیل شود ولی بیش از هر چیز باید به دنبال راه حلی جهت این مسئله بزرگ بود.شهروندان تهرانی با مصرف نادرست آب یکی از دلایل بروز این مسئله هستند، مصرف آب در شمال شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران زیاد از مناطق دیگر هست. در حالی که مصرف سرانه آب خانگی در کشور عزیزمان ایران با بسیاری از مناطق و کشورهای متفاوت دنیا چندان تفاوت ندارد ولی بخش مهمی از مصرف مربوط به اتلاف آب در شبکه است.

زلزله ۴.۵ ریشتری هم پایتخت را خراب می‌کند ، پایتخت کشور عزیزمان ایران رکورددار دنیا در فرونشست زمین

دریاره فرونشست زمین همه مقصر هستند؛ از مردمی گرفته که بدون ملاحظه آب را هدر می دهند تا دولت هایی که جهت مصرف بهینه آب هیچ آموزشی جهت مردم در نظر نگرفته اند. باید دید شورای شهر و شهرداری جهت مقابله با این مسئله چه تمهیداتی اندیشیده اند؟ اگر لحظه ای سیاسی کاری در نهادهای درگیر این مسئله را کنار بگذاریم باید گفت که تا امروز هیچکس جهت مقابله با این بحران چاره جدی نیاندیشیده است.

واژه های کلیدی: ایران | زلزله | تهرانی | تهرانی ها | فرونشست زمین | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs